به نام خدا

در این قسمت از مجموعه فیلم های آموزشی وب سایت دانشجویار دوره کاربردی و مفید angular js را آماده کرده ام, این مجموعه برای اولین بار به زبان فارسی از دانشجویار ارائه میشه, امید وارم که مفید باشه.

AngularJS فریم ورکی متن باز و نوشته شده به زبان جاوا اسکریپت است. هدف از به وجود آمدن این فریم ورک، توسعه هر چه ساده‌تر SPA‌ها با الگوی طراحی MVC و تست پذیری هر چه آسان‌تر آن‌ها است. این فریم ورک توسط یکی از محققان Google در سال ۲۰۰۹ به وجود آمد. بعد‌ها این فریم ورک تحت مجوز MIT به صورت متن باز در آمد و اکنون گوگل آن را حمایت می‌کند و توسط هزاران توسعه دهنده در سرتاسر دنیا، توسعه داده می‌شود.

این مجموعه شامل بیش از ۳۰ قسمت می باشد که به صورت رایگان در اختیار دوستان قرار میگیره و بعد از این دوره یک اموزش پروژه محور با فریم ورک angular js اماده میشه که اون جا جبران می کنیم قیمت رو(شوخی کردم)

در این قسمت:

در این قسمت به توضیح کتمل expression  ها می پردازیم

عبارات یا Expression های AngularJS برای اتصال (bind) داده ها به HTML به کار می روند.

عبارات AngularJS را باید داخل یک آکولاد دوگانه نوشت: {{ expression }}

عملکرد این عبارات دقیقاً مشابه اتصال (binding) داده ها به عناصر HTML توسط دایرکتیو ng-bind می باشد. AngularJS دقیقاً در همان جاهایی که Expression ها نوشته شده اند، مقادیر آنها را در خروجی نشان خواهد داد.

عبارت های AngularJS شباهت های زیادی به عبارت های Java Script دارند. به عنوان مثال آنها می توانند اپراتورها، متغیرها و رشته های حرفی را در درون خود داشته باشند.

مانند : {{ firstName + ‘  ‘ + lastName }}  یا {{ ۵ + ۵ }}